Pop Up Näyttelytreenit
Näyttelytreenit on tarkoitettu kaikenikäisille näyttelyä harrastaville, tai vasta aloitteleville harrastajille. Tunnille otetaan max 8 koirakkoa.
Sopii myös junior handlereille!
Treeneissä panostetaan koiran koulutukseen ja sen kautta rentouteen ja näyttävään esiintymiseen, sekä handlerin tyylikkääseen esiintymiseen.
Tunnit ovat yksittäisiä treenejä, mutta kauden aikana mm. harjoittelemme kehäkäyttäytymistä, esiintymistä, eri asioihin rennosti suhtautumista koiran ehdoilla, kuten pöydällä olemiseen, vieraan ihmisen kosketukseen, erilaisiin tuomarin asusteisiin, handlerin toimintaan jne. Uutena näyttelyharrastajana suosittelen mainitsemaan kouluttajalle asiasta, jolloin kouluttaja voi kertoa tarkemmin näyttelyiden rakenteesta.
Sään salliessa treenaamme uilkokentällä, jossa tilaa on reilummin!
Tunneille osallistuvan koiran tulee olla ohjaajan hallinnassa.
Mukaan tunnille tarvitset koirallesi vesikupin, näyttelyhihnan/remmin (ei flexi), sekä erilaisia nameja ja leluja.
Ilmoittautuessasi tunnille hyväksyt JanDogsin säännöt.
Ilmoittautuminen on sitova.
Kouluttajana Janita Peura.
Pidätämme oikeuden muutoksiin.